ajakaja

Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni Instituudi ajakirjandusüliõpilaste uudistesait

Teatris NO99 esietendus Hooandjas laineid löönud „Iga eht südamelöök“

22. veebruaril esietendus NO99s lavastus „Iga eht südamelöök“, mille jaoks saadeti kogu näitetrupp üle maailma laiali tänu portaalile Hooandja.

„Näitlejate saatmine eri maailma otstesse keset proove polnud näiteks sugugi planeeritud, selline vajadus tekkis proovide käigus. Tänu õnnestunud Hooandja-kampaaniale said kõik trupi liikmed ka valitud ülesandega hakkama,“ sõnas teatri NO99 kunstiline juht Ene-Liis Semper.

Esimesed etendused müüdi täiesti välja ning NO99 dramaturg Eero Epner on selle üle ainult õnnelik: „Ilmselt on põhjus nii Hooandjaga seotud aktsioonis kui ka selles, et üle pika aja on tegemist Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastusega kogu NO99 trupile.“

Näitemängul „Iga eht südamelöök“ puudub alustekst ning Semperi sõnul on suur osa etendusest improvisatsioon ning seetõttu pole võimalik konkreetselt kirjeldada lavastuse sisu. „Meie teatri puhul on selline stiil olnud valdav algusaegadest saadik, seega on võimalikult avatult tegutsemine ja pideva muutumise tingimus olnud meile „firmamärgiks“ juba aastaid,“ ütles Semper.

„Ühe komponendina tegeleme Juhan Liivi luulega, kuid sellele lisanduvad etüüdid ja stseenid tänapäeva inimestest eri olukordadest,“ teatas Semper. Just sellel põhjusel saadetigi kogu näitetrupp jaanuari jooksul kolmeks nädalaks laiali üle terve maailma erinevatesse kohtadesse.

Näitemäng on senini olnud vaieldamatult Hooandja suurimaks projektiks, kogudes 518 toetajalt 15 165 eurot. Hooandja on loominguliste ideede ühisrahastusplatvorm, mis ühendab tarbijat tegijaga. Hooandja on keskkond, kus inimesed saavad oma ideid tutvustada ning koguda rahalisi annetusi, vastutasuks saab iga toetaja meene.

Tauri Purk

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Informatsioon

This entry was posted on 11. märts 2013 by and tagged , , , .

Navigeerimine

%d bloggers like this: