ajakaja

Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni Instituudi ajakirjandusüliõpilaste uudistesait

Teatris NO99 esietendus Hooandjas laineid löönud „Iga eht südamelöök“

22. veebruaril esietendus NO99s lavastus „Iga eht südamelöök“, mille jaoks saadeti kogu näitetrupp üle maailma laiali tänu portaalile Hooandja.

„Näitlejate saatmine eri maailma otstesse keset proove polnud näiteks sugugi planeeritud, selline vajadus tekkis proovide käigus. Tänu õnnestunud Hooandja-kampaaniale said kõik trupi liikmed ka valitud ülesandega hakkama,“ sõnas teatri NO99 kunstiline juht Ene-Liis Semper.

Esimesed etendused müüdi täiesti välja ning NO99 dramaturg Eero Epner on selle üle ainult õnnelik: „Ilmselt on põhjus nii Hooandjaga seotud aktsioonis kui ka selles, et üle pika aja on tegemist Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semperi lavastusega kogu NO99 trupile.“

Näitemängul „Iga eht südamelöök“ puudub alustekst ning Semperi sõnul on suur osa etendusest improvisatsioon ning seetõttu pole võimalik konkreetselt kirjeldada lavastuse sisu. „Meie teatri puhul on selline stiil olnud valdav algusaegadest saadik, seega on võimalikult avatult tegutsemine ja pideva muutumise tingimus olnud meile „firmamärgiks“ juba aastaid,“ ütles Semper.

„Ühe komponendina tegeleme Juhan Liivi luulega, kuid sellele lisanduvad etüüdid ja stseenid tänapäeva inimestest eri olukordadest,“ teatas Semper. Just sellel põhjusel saadetigi kogu näitetrupp jaanuari jooksul kolmeks nädalaks laiali üle terve maailma erinevatesse kohtadesse.

Näitemäng on senini olnud vaieldamatult Hooandja suurimaks projektiks, kogudes 518 toetajalt 15 165 eurot. Hooandja on loominguliste ideede ühisrahastusplatvorm, mis ühendab tarbijat tegijaga. Hooandja on keskkond, kus inimesed saavad oma ideid tutvustada ning koguda rahalisi annetusi, vastutasuks saab iga toetaja meene.

Tauri Purk

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 11. märts 2013 by and tagged , , , .

Navigeerimine

%d bloggers like this: