ajakaja

Tallinna Ülikooli Kommunikatsiooni Instituudi ajakirjandusüliõpilaste uudistesait

Nädalavahetusel kohtusid Viljandis taas tudengiteatrid

Aastaid Tudengiteatrite festivali külastanud Harrastusteatrite Liidu juhi Kristiina Oomeri sõnul on osalevate truppide tase aastatega ühtlustunud.

 

Foto: sxc.hu

Foto: sxc.hu

15.-17. veebruarini toimusid Viljandis järjekorras juba 11-ndad Tudengite Teatripäevad. Seekordseks pealkirjaks oli „Sünergia“.

Minu jaoks tudengiteatri selge märk on see, et materjali valikul ei tehta hinnaalandust,“ ütles Harrastusteatrite Liidu juht Kristiina Oomer . Ta lisas, et olles aastaid festivalil käinud, on ta märganud kogu festivali taseme ühtlustumist. Tema arvates on trupid võtnud arvesse saadud tagasisidet.„Minu arvates olid sel aastal teemad ekstentsiaalsed. Otsitakse vastuseid, mis on seotud elu põhiasjadega,“ üles Kristiina Oomer. Tema selle aasta meeldejäävaimaks etenduseks oli TTÜ T-Teateri etendus.

Tudengite Teatripäevade projektipealiku Kristin Viljamaa sõnul esinesid trupid oma tuttavas headuses. Ta tõdes, et kahjuks ei jõudnud oma korraldaja ameti tõttu vaadata kõiki etendusi. Lisaks tõi Viljamaa välja, et aastate lõikes on festivali kui terviku tase erinev, kuid truppide esinemised ühtlasemad.

Hedvy Arula Altermanni näitetrupist leidis, et tase on festivaliti erinev, seepärast et trupid proovivad erinevaid asju. Välistruppide tase on ühtlaselt väga tugev. Kindlalt tugevad trupid on igal aastal Arula arvates T-Teater ja Tartu Üliõpilasteater. Temale jäi sellest aastast meelde Lätist tulnud noorte esinemine.

Kolm Tarka andsid preemiad tubli esinemise eest T-Teatrile, Tartu Üliõpilasteatrile ja Altermanni näitetruppile, kes sai juba kolmandat korda ka publiku lemmiku tiitli.

Festivalil osales kaheksa teatritruppi, neist üks oli meie naaber riigist Lätist. Truppidele andis tagasisidet teatriga lähedalt seotud olevat inimest ehk Kolm Tarka, keda seekord oli nende hõivatuse tõttu rohkem kui kolm. Kolmeks Targaks olid seekord Garmen Tabor, Natali Lokk, Kristiina Oomer ja Siim Maaten ning Sven Karja ja Kati Ong.

Kristo Niglas

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Informatsioon

This entry was posted on 22. märts 2013 by and tagged , , .

Navigeerimine

%d bloggers like this: